Przejdź do treści
Strona główna » Blog » ZOSTAŃ MISTRZEM GRY!

ZOSTAŃ MISTRZEM GRY!

  grafika komiksowa z kangurem - Zostań Mistrzem Gry - Kangurgra.pl

  W grach KangurGra można zostać Mistrzem Gry. Mistrz Gry to szlachetna i zaszczytna funkcja, ale też obowiązki.

           W grach od KangurGra jest wiele fajnych i ciekawych dodatków i rozwiązań. 
  Do gier zawsze dodajemy porcję wiedzy, która w edukacyjny sposób omawia dane zagadnienie. Większość z naszych eko gier jest zaopatrzonych także w edukacyjne pytania w formie testów jednokrotnego wyboru ABC. Pytania w edu grach utrwalają wiedzę i rozwijają konkretne zagadnienia z tematyki gry.

  Nasze edu gry mają zawsze kilka trybów rozgrywki, dzięki czemu zawsze fajnie się w nie gra.

  > Przeczytaj artykuł o dodatkowych trybach rozgrywki w gry planszowe od KangurGra.

  Zobacz dodatkowe super tryby rozgrywki do gier. grafika promocyjna do edukacyjnych gier XXL dla dzieci do nauki, zabawy, skakania i ćwiczenia od KangurGra.pl

  Kto to jest Mistrz Gry?


           Najprościej rzecz ujmując mistrzem gry w trakcie rozgrywki jest osoba, która najlepiej zna grę i dobrze porusza się po jej tematyce.
  Kiedy gramy familijnie zazwyczaj w rolę mistrza gry wcielają się rodzice albo starsze rodzeństwo. Kiedy dzieciaki grają w wielkoformatową grę XXL np. na strefie gier rolę mistrza gry wypełnia animator, który najlepiej zna zasady rozgrywki, temat gry, rodzaje rozgrywki. 

  Co robi Mistrz Gry? 


           Jednym z najważniejszych zadań podczas gry jest tłumaczenie zasad i trybów rozgrywki w jakie możemy grać. Mistrz Gry nadzoruje rozgrywkę i jej prawidłowy przebieg podczas grania. Mistrz Gry to osoba , która najlepiej zna zasady, ponieważ „wgryzła się „ w instrukcję gry. W pewnym sensie Mistrz Gry odpowiada również za dobrą atmosferę rozgrywki i rozwiązuje konflikty wśród zwaśnionych graczy. Mistrz Gry ma ostatnie słowo podczas rozstrzygania sporów. Mistrz Gry czyta pytania, rozdaje karty albo żetony. Mistrz Gry to innymi słowy taki „Anioł Stróż” gry. 

  Kto może zostać mistrzem gry? 


           Właściwie każdy może zostać mistrzem gry. Wystarczy poznać zasady, wczytać się w instrukcję i materiały załączone do gry. Funkcja mistrza gry jest bardzo przydatna kiedy gramy w grę pierwszy raz lub grają z nami nowi gracze, którzy nie znają jeszcze gry. Ogólnie trzeba znać grę i jej zasady, aby pełnić szlachetną rolę mistrza gry. Jest to zaszczyt, ale również obowiązek, który spoczywa na konkretnej osobie.

           Mistrzowi Gry nie wolno oszukiwać ani faworyzować innych graczy. Rozgrywka powinna być uczciwa, w dobrej atmosferze. W końcu to ma być dobra zabawa i przyjemnie spędzony czas. Mistrz Gry może uczestniczyć w rozgrywce, ale na równych zasadach z innymi graczami. 

  > Przeczytaj też artykuł: Edukacyjna porcja wiedzy w grach od KangurGra.

  grafika komiksowa z kangurem - Porcja Wiedzy do Gier planszowych XXL - od KangurGra.pl

           Funkcja Mistrza Gry i zaszczyt jej pełnienia zobowiązuje, ale daje też autorytet i poczucie władzy.
  W końcu ktoś podjął wysiłek poznać zasady i zdobyć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. To cenne lekcje interakcji społecznych i mediacji dla dzieci.
  To kto chce zostać mistrzem gry? 🙂

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)

           > Zobacz gry mega wielkiego formatu XXL dla dzieci do nauki i zabawy.

  Edukacyjna, integracyjna, wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner