Przejdź do treści
Strona główna » Blog » ZAGRAJ Z DZIECKIEM W CHIŃCZYKA!

ZAGRAJ Z DZIECKIEM W CHIŃCZYKA!

  ilustracja komiksowa - zagraj w chińczyka - do gry - CHIŃCZYK - od KangurGra.pl

  Krótka historia gry planszowej w Chińczyka.

  Grę w Chińczyka chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Każdy gdzieś w życiu miał okazję zetknąć się tą wspaniałą i starą grą, która przywędrowała do Europy prosto z Azji. Gra w Chińczyka jest powszechna na całym świecie. Odbywają się nawet zawody i mistrzostwa w Chińczyka.

  Chińczyk inaczej nazywany po angielsku „Ludo” lub po niemiecku, w tłumaczeniu „Człowieku, nie irytuj się!” to gra która podbiła cały świat. Popularność gry w Chińczyka dowodzi, że jest to świetny i sprawdzony tytuł na dobrą zabawę i relaks.

  Gra planszowa w Chińczyka ma długą historię i sięga korzeniami do starożytnego Indii. Początki tej gry datuje się na okres od IV do VI wieku n.e. Początkowo znana była jako “Pachisi”. Gra ta była popularna wśród indyjskiej arystokracji i była często grana na dużych planszach wykonanych z różnych materiałów, a czasem nawet wytłaczanych w kamieniu.

  W XIX wieku gra “Pachisi” trafiła do Europy, gdzie stała się popularna wśród brytyjskiej klasy wyższej. Na przełomie lat 1907-1908 jej zasady gry w Chińczyka postanowił uprościć niemiecki przedsiębiorca Josef Friedrich Schmidt, tworząc tym samym współczesną wersję popularnego Chińczyka.
  Mniej więcej równolegle gra w Wielkiej Brytanii zaczęła być nazywana “Ludo”, co jest łacińskim słowem oznaczającym “baw się” lub “grać”.

  O grze planszowej Chińczyk.

  Gra w Chińczyka jest grą logiczną i losową. Sama mechanika gry nie opiera się wyłącznie na rzutach kostką, lecz na przebieg rozgrywki ma również duży wpływ strategia i podejmowane podczas gry wybory. To czyni grę bardziej atrakcyjną i grywalną.

  Podstawa mechaniki gry w Chińczyka jest bardzo prosta. Dlatego od strony kuchni projektanta gier, gra w Chińczyka inaczej „Ludo” jest to wdzięczny materiał do wszelkich modyfikacji i rozwoju rozgrywki.
  Grę planszową w Chińczyka można urozmaić w konkretną tematykę, szatę graficzną, pytania i zadania lub ćwiczenia do wykonania. W ten sposób otrzymujemy chimerę gry, która nabiera nowego wymiaru i świeżości.

  Tak np. powstała gra > CHIŃCZYK POLSKIE ZWIERZĘTA, która ma ogromne walory edukacyjne na temat polskiej przyrody, zwierząt i ochrony gatunków i naturalnych siedlisk.   
  Dlatego odmian gry w Chińczyka jest bardzo wiele. Producenci chętnie się gają po sprawdzone tytuły gier, które gracze lubią i maja do nich sentyment z dzieciństwa.

  Sam jako dziecko przegrałem w Chińczyk niezliczone partie. Uwielbiałem grać w Chińczyka. Rozgrywka w Ludo była to swoista radość dzieciństwa.
  Dlatego postanowiłem, że zaprojektuje kilka gier w Chińczyka, w które wiem, że sam chętnie bym pograł i sprawią każdemu wiele radości, a jednocześnie wzbogacą wiedzę np. z biologii i przyrody, które studiowałem i kocham od zawsze.

  > Zobacz edukacyjną grę XXL CHIŃCZYK POLSKIE ZWIERZĘTA.

  Edukacyjna gra planszowa dla dzieci, do nauki, zabawy, i ćwiczenia – CHIŃCZYK POLSKIE ZWIERZĘTA – gra giga wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o zwierzętach Polski i gatunkach chronionych. Gra XXL w Chińczyka do nauki, zabawy, skakania i ćwiczenia. Edukacyjna, integracyjna wielka gra super dużego formatu XXL o zwierzętach dla dzieci.

  Chińczyk jako pre starter do innych gier dla dzieci.

  Od strony edukacyjnej dla dzieci Chińczyk to świetna gra planszowa, narzędzie wejścia w świat gier planszowych. Gra w Chińczyka posiada już zacną mechanikę gry, a losowość wygranej jest ograniczona.
  Dlatego jest to świetna pozycja do wprowadzania dzieci w bardziej zaawansowane i wymagające logicznie i mechanicznie gry. Kiedy dzieciaki sprawnie ogarniają planszówkę w Chińczyka można spokojnie uderzać po ambitniejsze tytuły gier planszowych.   

  Gra w Chińczyka to świetna zabawa i nauka:

  • integruje dzieci
  • uczy dzieci liczyć
  • uczy dzieci podstaw logiki 
  • uczy dzieci podstaw strategii
  • rozwija u dzieci spostrzegawczość
  • uczy dzieci dobrej, zdrowej rywalizacji

  W KangurGra specjalizujemy się w grach wielkoformatowych więc naturalnie mamy grę w Chińczyka XXL : )

  Dodatkowo gra w Chińczyka wielkim formacie XXL:

  • rozwija dzieci ruchowo
  • uczy dzieci koordynacji ruchowej
  • zachęca dzieci do aktywności ruchowej
  • to świetna skoczna zabawa
  • można grać w Chińczyka XXL na świeżym powietrzu

  Chińczyk to rewelacyjna gra dla całej rodziny, a także idealny dodatek do wieczoru ze znajomymi i przyjaciółmi. Planszówka Chińczyk jest świetną alternatywą dla gier komputerowych, bawi oraz wywołuje niemałe emocje. Gra w Chińczyka w wielkoformatowym wydaniu XXL do skakania nadaje rozgrywce ruch i więcej emocji oraz atrakcji.
  A czegóż naszym dzieciom w dzisiejszych czasach brakuje bardziej niż ruchu i świeżego powietrza.
  A wiec do dzieła! Zagrajmy w Chińczyka!

  > Zobacz edukacyjne gry XXL w CHIŃCZYKA od KangurGra

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)

  > Zobacz gry wielkoformatowe w CHIŃCZYKA XXL do skakania, nauki i zabawy.

  Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – CHIŃCZYK segregacja śmieci – gra mega wielkiego formatu od KangurGra.pl Edukacyjna, integracyjna gra wielkoformatowa super dużego formatu XXL dla dzieci. Gra edukacyjna do nauki segregacji śmieci.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner