Przejdź do treści
Strona główna » Blog » ZAGRAJ W CZÓŁKO

ZAGRAJ W CZÓŁKO

  grafika komiksowa - super gra integracyjna w czółko od KangurGra.pl

  Czy grałeś kiedyś w „Czółko?


  To bardzo zabawna i kreatywna gra integracyjna dla wszystkich bez względu na wiek.
  Świetnie sprawdzi się na każdą imprezę, zabawę karnawałową czy andrzejkową lub zwykłe spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Gra w „Czółko” daje masę śmiechu i pozytywnej atmosfery. Jest też pełna emocji i zagorzałych dyskusji.
  Kto grał to wie.

  Na czym polega gra w “Czółko”?


           Oczywiście doborowe towarzystwo do gry jest obowiązkowe. Do rozgrywki potrzebujecie jedynie coś do pisania ewentualnie kartkę papieru. Każdy gracz otrzymuje hasło, które należy napisać na karteczce i przykleić wolą lub, swoją śliną na czoło. Można też pisać po czole, tylko trzeba dobrze wybrać coś, co łatwo potem zmyć. ?? Niektórzy używają komórek do gry, ale to mało wygodne trzymać tak komórkę nad czołem. Najlepsze są małe karteczki z wyraźnie i czytelnie napisanymi hasłami. Hasła graczy znają wszyscy, ale my nie znamy własnego hasła.

           Cała zabawa polega na tym, że należy odgadnąć własne hasło za pomocą pytań. Zgadujemy po kolei. Kolejność graczy jest zgodna ze wskazówka zegara. Każdy ma jedno pytanie do zadania w swojej turze. Można umówić się na więcej pytań np. 3 pytania albo grać na czas na odgadniecie hasła / postaci. Odpowiedzi na pytania można udzielać jedynie w formie zamkniętej: „tak” i „nie”. W swojej turze można podjąć tylko jedną próbę odgadnięcia hasła. Każdy ma tylko 3 próby, żeby dobrze odpowiedzieć na swoje zadane hasło. Jeśli gracz wykorzysta swoje 3 odpowiedzi to odpada z gry – kończy rozgrywkę. Można umówić się na więcej zgadywań hasła / postaci.  

           Grę wygrywa osoba, która pierwsza odgadnie swoje hasło / bohatera. Możemy grać dalej aż wszyscy odgadną swoje hasła.

  Jakie hasła w grze w CZÓŁKO?


           Przed grą umawiamy się na konkretną kategorie haseł lub bohaterów do zgadywania. Np. bohaterowie bajek, filmów, komiksów, przedmioty kuchenne, zwierzęta, zabawki erotyczne. Co tylko zechcecie i wymyślicie będzie ok. Jedyne zastrzeżenie przy wybieraniu haseł do gry jest takie, że zadane hasło / bohater muszą być ogólnie znane dla wszystkich. Hasła / bohaterów wybiera mistrz gry, wasi sąsiedzi, wasze „lepsze połówki” etc.
  Pełna dowolność.

           Nie pozostaje nic innego jak wypróbować tą zabawę.
  Beczka śmiechu gwarantowana. Do dzieła. Gramy! : )

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)

           > Zobacz gry ogrodowe XXL dla dzieci do nauki i zabawy.

  Edukacyjna, integracyjna, wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner