Przejdź do treści
Strona główna » Blog » WYTNIJ WŁASNY PIONEK LUB KOŚĆ DO GRY

WYTNIJ WŁASNY PIONEK LUB KOŚĆ DO GRY

  grafika - własny pionek - moc edukacyjna wycinanki dla dzieci

           Zabawa w wycinanie i konstruowanie z wyciętych elementów prostych konstruktów to prawdziwa frajda i doskonałe ćwiczenie dla mózgu, rąk i placów. Sam zobacz jak prosta i fajna jest to zabawa, która przynosi dziecku masę korzyści i doskonale wpływa na jego rozwój. 

           Skąd pomysł na pionki i kostki do samodzielnego wycinana? Sama rozgrywka w grę planszową to świetny pomysł na rozrywkę i wspólne spędzenie czasu z rodziną i dziećmi. Zastanawialiśmy się w kumamgre.pl jak sprawić, aby przedłużyć i uatrakcyjnić sam proces przygotowania gry i późniejszej rozgrywki. Zastanawialiśmy się po prostu, jak jeszcze bardziej umilić i wykorzystać czas na rozwój i edukację dziecka. 

           Wpadliśmy na genialny, a dawno zapomniany pomysł z wycinankami w formie pionków i kostek do samodzielnego składania. Troszkę się już wszyscy rozleniwiliśmy, że dostajemy wszystko gotowe bez większego wysiłku. No cóż… takie czasy, ale pamiętaj, że cała radocha jest w procesie tworzenia.

           Wycinanie to doskonałe ćwiczenie oraz super zabawa, że można wybrać własny pionek, jego kolor. Następnie wyciąć i samodzielnie złożyć. Wartość emocjonalna dla dziecka pionka, który samo dzielnie wycinało i składało jest ogromna. Sama gra „self made” pionkiem, czy kostką do gry to już potem czysta przyjemność. Dziecko chętnie wraca do takiej gry, ponieważ jest z nią emocjonalnie związane i pamięta sukces oraz nagrodę w formie satysfakcji, że zrobiło, stworzyło coś samodzielnie i było to użyteczne. To z kolei buduje poczucie własnej wartości dziecka. Każdy sukces i pewność siebie buduje się od dziecka właśnie na fundamentach tych małych sukcesów i udanych prób. 

           Pionki i kości do gry dostarczane są do wycinania w formie odpowiednio przygotowanych szablonów z liniami cięcia wydrukowanych na eko tekturze. Do każdej gry są inne pionki. Dla przykładu przy grze „ZDROWE ZĘBY” pionki do wycinania są w formie zębów, w różnych kolorach. Mamy nawet pionki w formie wirusów i próchnicy do wycinania. Takie egzotyczne pionki robią wrażenie i furorę na dzieciach, bardzo fajnie się nimi gra i są widowiskowe na planszy gry.
           > Zobacz “eko gra ZDROWE ZĘBY“.

           Wystarczą nożyczki, trochę kleju lub taśmy i zabawa w wycinanie i konstruowanie gotowa. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w grach kopertowych i ulotkowych gdzie gra musi być kompaktowa i ergonomiczna, żeby zajmować jak najmniej miejsca i być wygodna do rozdawania. 

           Pionki i kostki kumamgre.pl dodatkowo są ekologiczne, ponieważ wycinanki są z eko tektury, która jest łatwo segregowalna i szybko się rozkłada w naturalnym środowisku. 

           Oczywiście do regularnych eko planszówek w pudełku dodajemy również eko pionki i kostki drewniane. 😀

           A jakie korzyści wynikają w z tej całej zabawy w wycinanki i składanie?
  rozwija zdolności namulane – to doskonałe ćwiczenie na motorykę małą dla dłoni i placów rozwija koordynację wzrokowo – ruchowąrozwija obustronną koordynację usprawnia funkcje wzrokowe rozwija dokładność, precyzję u dziecka doskonałe ćwiczenie koncentracjiwspomaganie przygotowania do prawidłowego chwytu i trzymania w pisaniu rozwija kreatywność i wyobraźnię to świetna zabawa!to super pomysł na wspólne, rodzinne spędzanie czasuw połączeniu z konstruowaniem i składaniem własnych pionków i kostek wycinanie rozwija wyobraźnię przestrzenną i sprawia, że granie w planszówki jest jeszcze fajniejsze 

           Czy wiesz, że… Jeśli w trakcie wycinanek albo innej czynności dziecko pomaga sobie wystawianiem języka, świadczy to o bardzo silnym zaangażowaniu i dużej koncentracja. Także suszenie języka to powód do dumy z dziecka, że ciężko pracuj i się stara. 

           Chcesz wiedzieć więcej o tym jak wycinanie wpływa korzystnie na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Przeczytaj artykuł pedagog mgr Doroty Czachury w linku poniżej. > Zobacz EDU MOC WYCINANKI

           Nie trzeba być od razu Edwardem Nożycorękim z filmu Toma Burtona, żeby wycinać pionki i kostki do gry z szablonów kumamgre. Wystarczą zwykłe nożyczki i można się bawić. Zawsze dodajemy dużo zapasowych pionków do wycięcia do naszych gier, gdyby coś poszło nie tak, albo nożyczki za bardzo się rozhulały przy cięciu. Więc spokojnie można trochę pionków popsuć. 🙂 W końcu to zabawa, a nie zawody. 

           A więc do dzieła! Nożyczki w dłoń i zapraszamy do wycinania. Wytnij własny pionek i złóż własną kostkę, a Twoja gra po zejdzie na kolejny level radochy. 

  > Zobacz też artykuł “EKO GRACH KOPERTOWYCH“.

  > Przeczytaj też artykuł “EKO GRY KOPERTOWE“.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner