Przejdź do treści
Strona główna » Blog » SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – ZDROWE DZIECI

SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – ZDROWE DZIECI

  ilustracja komiksowa - edukacyjna seria gier zdrowe DZIECI od KangurGra.pl

  Dlaczego powstała seria edukacyjnych gier ZDROWE DZIECI?

           Każdy chciałby przeżyć sowiej życie jak najdłużej ciesząc się zdrowiem i dobrą kondycją na ciele i umyśle. Tego właśnie życzą wszyscy rodzice świata swoim dzieciom – zdrowia.
  Stąd też najpopularniejsze życzenia na świecie jakie się składa praktycznie na każdą okazje to „zdrowia, szczęścia i pomyślności…”.
  Zdrowie jest najważniejsze. Jest podstawowym warunkiem dążenia do szczęścia.

           Rozwój technologiczny postawił przed nami wiele zupełnie nowych, nieznanych do tej pory wyzwań. Technologia przykuła nas do krzeseł i biurek. Mniej się ruszamy a więcej czasu spędzamy przed telefonem, komputerem, telewizorem. Jedzenie, które widzimy na półkach sklepowych to bardzo często kaloryczne, bezwartościowe, tykające bomby, które nie mają wartości odżywczych.
  Nigdy wcześnie w czasie ewolucji nie było nam tak wygodnie jak teraz. Wszystko jest dosłownie pod ręką. Ta wygoda ma jednak swoją cenę. Cenę, którą płaci się w zdrowiu i krótszym życiu.
  Choroby cywilizacyjne jak otyłość, cukrzyca czy rak w ogromnej mierze zależą od diety, aktywności fizycznej i codziennych nawyków, powtarzanych latami. 

  Jak się w tym wszystkim połapać?
  Co jest dla nas dobre, a czego powinniśmy unikać w diecie i życiu codziennym?
  Które nawyki nas chronią, a które ograniczają i niszczą?
  Jak być świadomym konsumentem? 

           Nasza nowa seria gier porusza właśnie te istotne kwestie. Stąd nasz pomysł na serię gier ZDROWE DZIECI, które nauczą jak osiągnąć zdrowe, długie życie, jak dbać o siebie.
  A czy może być wspanialsza nauka niż radosna zabawa przez ruch i śmiech w przyjaznej atmosferze? Stąd zrodziła się idea, aby zaszczepić już u najmłodszych dzieci odpowiednią postawę do życia i diety oraz wyrobić nowe, dobre nawyki.
  Dzieci kochają chłonąć wiedzę, uwielbiają się ruszać i skakać. Nasze gry właśnie na tym polegają; na nauce przez zabawę i aktywność. Nasze gry nauczą dzieci także jak stać się świadomym konsumentem, który dba również o środowisko, planetę, dobro innych ludzi i zwierząt. 

           To właśnie zadaniem rodziców opiekunów jest nauczyć naszych podopiecznych właściwych nawyków w życiu i diecie, aby nasze dzieci mogły cieszyć się długim, zdrowym życiem.
  Dajmy naszym dzieciom dobry przykład i pokażmy jak dbać o siebie, o swoją higienę, jak jeść i cieszyć się życiem. 

           W serii edukacyjnych gier ZDROWE DZIECI mamy pozycje traktujące kompleksowo o zdrowiu i higienie
  gra PIRAMIDA ZDROWIA (już w ofercie)
  gra PANDEMIA GRYPY (już w ofercie)
  gra ZDROWE ZĘBY (już w ofercie)
  > gra CHIŃCZYK ZDROWIA (już w ofercie)

  gra ZDROWY SEN (w trakcie realizacji)
  gra EDU ANATOMIA (w trakcie realizacji) 
  gra NA RATUNEK (w trakcie realizacji) 

           Kto ma niejadka w domu ten wie jakie to trudne zadnie wprowadzić choć małą rzecz do codziennego menu. Ale my się staramy i nie poddajemy. Cały czas próbujemy, karmiąc się najmniejszym sukcesem przemy do przodu dla naszych dzieci, żeby maiły lepsze życie. 

           Jako ludzie mamy święte prawo do długiego cieszenia się zdrowym życiem. Zadbajmy więc o to już teraz. Dzięki grom edukacyjnym z serii ZDROWE DZIECI w łatwy i bardzo atrakcyjny sposób dzieciaki przyswoją wiedzę i właściwe nawyki w życiu codziennym i w diecie, które będą owocować na przyszłość.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)

  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA
  > Zobacz też serię gier “DZIECI BEZPIECZNE“.
  > Zobacz też serię gier “ZDROWE DZIECI“.
  > Zobacz też serię gier “EKOMANIA“.
  > Zobacz też serię gier “CHIŃCZYK

  > Zobacz super edukacyjną eko grę planszową XXL dla dzieci, do skakania “PIRAMIDA ZDROWIA“.

  edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – PIRAMIDA ZDROWIA – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Edukacyjna, integracyjna wielka gra planszowa dla dzieci o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner