Przejdź do treści
Strona główna » Blog » SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – POLSKIE ZWIERZĘTA

SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – POLSKIE ZWIERZĘTA

  Dzieci uwielbiają zwierzęta. I nic w tym dziwnego. Zwierzęta są zawsze sobą, są szczere i nigdy nie kłamią. Każde zwierzę zawsze patrzy na to czego pragnie i nigdy nie bierze więcej niż potrzebuje od natury. To czyste i piękne. To sama natura, od której możemy się wiele nauczyć, i która ma nam bardzo wiele do zaoferowania. 

           To zabawne jak ciągnie ludzi na wakacyjne destynacje do egzotycznych krajów na plażę, do dżungli, na orientalne wyprawy. Polska przyroda kojarzy nam się ze swojską sielanką i życiem na wsi. Jak tu znaleźć coś nowego, ciekawego, egzotycznego? 

           Gry z serii Polskie Zwierzęta mają za zadanie złamać ten stereotyp. Polska przyroda jest wspaniała i niesamowita a Polskie zwierzęta są fascynujące i potrafią wyglądać i zachowywać się jak nie z tego świata. Każdy kto widział takie ptaki jak dudek, zimorodek czy sokoła wędrownego (najszybszy ptak świata) ten wie, że tak rzadkie okazy to prawdziwe skarby a można je zobaczy tu, blisko na Polskiej rodzimej ziemi. Niestety wszystkie są zagrożone wymarciem. O tym traktuje między innymi edukacyjna gra POLSKIE PTAKI.

           Nie daj się zwieść. Nie trzeba daleko wyjść, żeby zanurzyć się w fascynujący świat zwierząt. Wśród drzew, traw, ściółki i liści mieszkają okazy zwierząt jakich nie wymyśli najlepszy scenarzysta filmów SF. Tak właśnie jest w grze  POLSKIE OWADY. Każdy kto zbliżył się z lupą do najbardziej pospolitych, najzwyklejszych owadów może się zdziwić jak kosmiczne to stworzenia, o niesamowitym wyglądzie, biologii i zachowaniu. Widziałeś kiedyś serię filmów o Obcym. Ten potwór rodem z kosmosu był wzorowany na owadzie, a konkretnie na mrówkach i owadach błonkoskrzydłych. Mrówki tworzą kolonie i struktury społeczne, mają matkę, która składają jaja. Są też bardzo podobne do Ksenomorfa, czyli obcego. Sporo tych podobieństw, prawda? Jak widać świat filmu i komiksu musiał się dobrze schylić po inspirację. Takich przykładów można by mnożyć bez końca. 

           Jednym z najważniejszych celów serii gier Polskie Zwierzęta jest propagowanie nauki oraz właściwej postawy proekologicznej. Chcemy, aby dzieci i młodzież zachwyciły się Polską przyrodą i ruszyli na łono przyrody szukać czystego życia oraz przyrodniczej przygody. Kiedy młodzież i dzieci poczują wartość naszej rodzimej przyrody i zachwycą się naturą zaczną o nią dbać. Nikt już bezmyślnie nie wyrzuci papierka po lodzie czy cukierku na ziemię albo nie zostawi butelki w lesie narażając go na pożar. Nikt nie zabije bezbronnej osy, która jest pożytecznym drapieżnym owadem, zjadającym szkodniki upraw. Nikt nie zniszczy niejadanych grzybów, które też stanowią integralną część ekosystemu pełnego zależności i współoddziaływań.

           W serii edukacyjnych gier POLSKIE ZWIERZĘTA mamy pozycje:
  gra POLSKIE ZWIERZĘTA (już w ofercie)
  gra POLSKIE PTAKI (już w ofercie)
  gra POLSKIE OWADY  (już w ofercie)
  gra KARPACKA PRZYGODA (już w ofercie)

  gra Chińczyk POLSKIE ZWIERZĘTA (już w ofercie)

           Tak wiele gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem i potrzebuje ochrony. Tak wiele lasów i drzew oraz dzikich łąk potrzebuje ochrony. To właśnie bioróżnorodność jest kluczem do dobrobytu, urodzaju, rozwoju i przetrwania ludzkości i życia na ziemi. 

           Każdy gatunek zwierząt i roślin, który wymrze to niepowetowana strata dla natury i człowieka. To stracona wiedza, unikalne substancje, leki, strategie rozwojowe, współzależności, których już nigdy nie będzie dane nam odkryć i skorzystać z tej wiedzy. 

           Wyobraź sobie, że się przeziębiłeś i przeziębienie przeszło w zapalenie płuc. Ale ludzie nie odkryli jeszcze pierwszego antybiotyku, ponieważ grzyby (pleśnie Penicillium) wyginęły przez ekspansywną działalność człowieka. Lek, który uratuje twoje życie i zdrowie przepadł razem z niepozorną pleśnią, która po prostu wymarła przez ludzkie zaniedbanie i krótkowzroczność. Takie właśnie szanse tracimy za każdym razem, kiedy umiera ostatni przedstawiciel zagrożonego gatunku. 

           Tak jak seria gier EKOMANIA ma za zadanie naukę i promocję właściwej postawy pro ekologicznej, tak seria gier o Polskiej przyrodzie to świetne uzupełnienie i wsparcie tych tematów o biologię, funkcjonowanie ekosystemów oraz ochronę przyrody. Gry z serii Polskie Zwierzęta namacalnie pokazują jakie wspaniałe zwierzęta, ptaki i owady są zagrożone wyginięciem, i że musimy zrobić wszystko, żeby je chronić poprzez dbanie o przyrodę i środowisko. 

  Jak zmieniać świat?
  „Po jednym dziecku na raz.„

           Dbanie o przyrodę i wspieranie działań, które prowadzą do ochrony życia i natury to przyszłość. Taką dobrą i rokującą na przyszłość postawę możemy zaczepić u dzieci przez naukę, grę i zabawę zanim będzie za późno. A więc uczmy dzieci jak dbać o przyrodę i środowisko, najlepiej przez zabawę, śmiech i ruch, ponieważ tak uczy się najlepiej i najprzyjemniej.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (biolog, projektant gier, ilustrator komiksowy)

  > Zobacz też serię gier dla dzieci o ekologii “EKOMANIA“.
  > Zobacz też serię gier “DZIECI BEZPIECZNE“.
  > Zobacz też serię gier “ZDROWE DZIECI“.
  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA“.

  > Zobacz super edukacyjną eko grę planszową XXL dla dzieci, do skakania “POLSKIE ZWIERZĘTA“.

  Edukacyjna gra planszowa dla dzieci, do nauki, zabawy, i ćwiczenia – POLSKIE ZWIERZĘTA – gra giga wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o zwierzętach Polski i gatunkach chronionych. Gra XXL do nauki, zabawy, skakania i ćwiczenia. Edukacyjna, integracyjna wielka gra super dużego formatu XXL dla dzieci.
  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner