Przejdź do treści
Strona główna » Blog » SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – EKOMANIA

SERIA GIER EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – EKOMANIA

  ilustracja komiksowa - edukacyjna seria gier EKOMANIA od KangurGra.pl

           Dlaczego powstała seria edukacyjnych gier dla dzieci EKOMANIA?

           Nie zatrzymamy czasu ani postępu technologicznego. Za to możemy nauczyć siebie i nasze dzieci żyć w zgodzie z naturą i dbać o otaczające nas środowisko i przyrodę- czyli nase największe skarby i zasoby. Jeśli tego nie zrobimy, to całe dobrodziejstwo i różnorodność przyrody przepadnie a my wraz z nim.

  Jak zmieniać świat?
  „Po jednym dziecku na raz.„

           Jeśli chcemy, aby nasze dzieci mogły cieszyć się przyrodą i korzystać z dobrodziejstw i różnorodności natury musimy je nauczyć odpowiedniej postawy proekologicznej. To są łatwe rzeczy. Dzieci „łapią” je w mig. Umiejętne oszczędzanie wody i energii, segregacja śmieci, kilka ekologicznych nawyków i świadomość – po co to robimy – w zupełności wystarczy. To są takie same zachowania, umiejętność i dobre nawyki jak wszystko inne czego dzieci uczy się od najmłodszych lat. Dlatego zadbajmy o to już teraz – RAZEM. Żeby nasze pociechy wyrosy na dojrzałych, odpowiedzialnych ludzi, nauczmy ich dbania o otaczający nas świat. 

           A czy może być wspanialsza nauka niż radosna zabawa przez ruch i śmiech w przyjaznej atmosferze? Stąd zrodziła się idea, aby zaszczepić już u najmłodszych dzieci postawę ekologiczną i dobre nawyki. Dzieci kochają przyrodę. To my rodzicie i opiekunowie jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby dzieci wyrosły na dorosłych, odpowiedzialnych ludzi, którzy przekażą własnym wzorem, właściwą postawę i cenną wiedzę na kolejne pokolenia. Już zwykłe nie zaśmiecanie otaczającego nas świata to ogromny krok w przód dla natury i środowiska w jakim żyjemy. 

           Gry z edukacyjnej serii EKOMANIA powstały z ogromnej potrzeby serca i miłości do przyrody.
  To jeden z wielu małych kroczków, żeby nasz świat stał się lepszym, przyjaznym miejscem dla wszystkich istot żywych. 

           W serii edukacyjnych gier EKOMANIA mamy pozycje traktujące kompleksowo o ekologii:
  gra Ekomania segregacja (już w ofercie)
  gra Ekomania czyste powietrze (już w ofercie)
  gra Ekomania czysta woda (już w ofercie)
  gra Ekomania czysta energia (już w ofercie)
  gra Ekomania ocieplenie klimatu (już w ofercie)

  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA.

           Jako ludzie mamy prawo do oddychania świeżym powietrzem, swobodnego obcowania z naturą, zwierzętami, drzewami i roślinami. Nasze dzieci i przyszłe wnuki też mają do tego prawo. Zadbajmy więc o to, żeby za te 20, 50, 100, 500 lat mogli wciąż korzystać z przysługujących im praw.

           Dzięki grom edukacyjnym z serii EKOMANIA dzieci w łatwy i bardzo atrakcyjny sposób przyswoją wiedzę i właściwe nawyki proekologiczne, które zaowocują na przyszłość i zmienią świat na lepsze miejsce do życia. 
  > Zobacz też serię gier dla dzieci o ekologii “EKOMANIA“.
  > Zobacz też serię gier “ZDROWE DZIECI“.
  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA.

  > Zobacz super edukacyjną eko grę planszową XXL dla dzieci, do skakania “EKOMANIA segregacja“.

  Edukacyjna, integracyjna wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA segregacja – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki segregacji śmieci.