Przejdź do treści
Strona główna » Blog » PLANSZA GRY – SERCE KAŻDEJ PLANSZÓWKI

PLANSZA GRY – SERCE KAŻDEJ PLANSZÓWKI

  Edukacyjna, integracyjna gra planszowa. Ekologiczna gra planszowa dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia. Eko gra planszowa, stolikowa do nauki, zabawy i ćwiczenia od KangurGra.pl

  Plansza do gry to serce każdej planszówki.

           Ciekawe czy ktoś zastanawia się użytkując lub kupując produkty, jak one są zrobione?
  Skąd taki, a nie inny dobór materiałów i technologii?
  W tym artykule trochę od kuchni, od strony produkcji przyjrzymy się jak, i dlaczego tak, a nie inaczej robimy nasze plansze do gry.

           Kiedy zaczynaliśmy przygodę z produkcją eko planszówek testowaliśmy setki papierów i materiałów na plansze do gier. Od grubych tektur z naklejkami po lekkie gramturowo papiery, żeby złapać ten jeden idealny format i gramaturę, na którym będziemy robić nasze gry.

           Bardzo zależało nam na tym, aby w myśl eko plansza do gry od KangurGra, tak jak cała gra, była łatwa w recyklingu i możliwie jak najmniej obciążała środowisko i przyrodę.

  > Przeczytaj też artykuł: W jaki sposób KangurGra jest EKO?

  ikona, grafika - EKO PRODUKT - od KangurGra.pl

  Przyzwyczajenie drugą naturą konsumenta.

           Konsumenci bardzo przyzwyczaili się do „mega” grubych, tekturowych plansz, do wielkich, kolorowych pudełek wypełnionych powietrzem, sztucznie pompujących wizualną objętość, zajmujących masę cennego miejsca. Wszystko po to, żeby sprzedać. Tylko, że to jest małe oszustwo, które bardzo dużo kosztuje, naszą przyrodę i środowisko, pozostawiając po sobie tony niepotrzebnych, zalegających śmieci i niesmak rozczarowania, kiedy orientujemy się, że zostaliśmy nabici w butelkę jako konsumenci.

           W ekologicznym duchu, odpowiedzialnej produkcji, która jest przyjazna dla środowiska w KangurGra idziemy trochę po prąd.
  Chcemy zbudować nowy, odwrotny trend, i zaszczepić właściwą eko postawę u naszych pociech już od najmłodszych lat.

  Jak mówią Indianie:
  „Z prądem potrafi pływać nawet martwa ryba”.

  Skąd w KangurGra wynika trend EKO?

           Nie jesteśmy jakimiś eko świrusami. Po prostu kochamy las, wodę i przyrodę i zależy nam na ich dobrostanie i różnorodności biologicznej. Jest wśród nas kilku biologów i ekologów i natura jest nam bardzo bliska w KangurGra. Uważamy, że nasze pokolenie ma obowiązek zmienić rodzaj podejścia do produkcji i konsumpcjonizmu, i zacząć zwracać uwagę na coś więcej niż kawałek własnego nosa. Chcemy dla naszych dzieci, aby też miały możliwość cieszenie się naturą i jej dobrodziejstwem. Jak widać ekologiczne podejście do produkcji i tematyki gier w KangurGra wynika z potrzeby serca i miłości do natury.  

  > Zobacz serię gier o ekologii do budowania właściwej postawy u dzieci: EKOMNIA.

  ilustracja komiksowa - edukacyjna seria gier EKOMANIA od KangurGra.pl

           Po przetestowaniu wielu wariantów i gramatur papierów i tektur znaleźliśmy naszego „złotego Grala”. Nawet targaliśmy te wszystkie papier i tektury testowe, żeby sprawdzić wytrzymałość oraz odporność na urazy mechaniczne. Zwycięzcą plebiscytu na planszę dla KangurGra stała się lekka ale mocna i sztywna tektura introligatorska 1,5mm + okleina matowa. Plansza gry jest idealnej grubości. Gra jest też sztywna, ale ma też odpowiedni poziom elastyczności. Plansza gry jest dodatkowo uszlachetniana lakierem matowym, co podnosi jej trwałość i atrakcyjność wizualna oraz dotykową. Przez fakt, że tektura introligatorska jest bardzo kompaktowa, zajmuje mało miejsca w pudełku. Jest też bardzo łatwa w recyklingu i dużo szybciej się rozkłada – w końcu to prawie sama celuloza.

           Oczywiście szalenie istotna jest najwyższa jakość druku planszy. Oprócz parametrów technicznych i użytkowych dla graczy, plansza gry musi się atrakcyjnie i elegancko prezentować. Odpowiednia parametryzacja druku i dobór optymalnych profili do drukowania to absolutnie priorytetowa rzecz jeśli chodzi o eko gry KangurGra. Nasze gry po prostu muszą wyglądać bajecznie i taki stawiamy sobie cel kiedy projektujemy każą grę.

           W ten sposób na naszej planszy gra się wygodnie, a pionki i wszystkie elementy trzymają się stabilnie. Koniec końców wszystko sprowadza się do fajnej i wygodnej rozgrywki, która ma uczy i bawić.

  “Hand made” – Nasze eko gry planszowe są produkowane ręcznie, z polskich eko produktów.

  grafika - hand made produkcja eko gier planszowych. W każdą grę wkładamy serce. Ręcznie składamy eko gry planszowe dla Ciebie.

           Przy produkcji zawsze zwraca się dużą uwagę na obróbkę materiału i jego parametry techniczne oraz koszty. Nasza wybór tektury na planszę do gier do najtańszych nie należy, ale rekompensuję to jakość i swoboda obórki materiału jak np. łamanie, bigowanie i cięcie.

  Zobacz nasz certyfikowany 100% eko papier z recyklingu.

  grafika druk na ekologicznym papierze w KangurGra.pl

           Jak widać po lekturze tego artykułu, wybór materiałów, z którego zrobione są nasze gry to bardzo przemyślane i ekologiczne decyzje.
  Z resztą najlepszą rekomendacją jest po prostu to sprawdzić i w zagrać eko gry planszowe KangurGra, do czego gorąco zachęcamy.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)


  > Zobacz ekologiczne gry planszowe od KangurGra.

  Edukacyjna, integracyjna gra planszowa. Ekologiczna gra planszowa dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia. Eko gra planszowa, stolikowa do nauki, zabawy i ćwiczenia od KangurGra.pl
  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner