Przejdź do treści
Strona główna » Blog » KTO TO JEST ANIMATOR DLA DZIECI?

KTO TO JEST ANIMATOR DLA DZIECI?

           Większość ludzi kojarzy animatora dla dzieci z kolorowym klaunem, czarodziejem albo wróżką, z urodzin, z amerykańskich filmów. Część animatorów faktycznie uderza wizerunkiem w taki kolorowy stereotyp. Dobry animator to jednak ktoś więcej niż pstrokate przebranie i kilka baloników. 

           Czym zajmuje się, animator? Jakie są zadania animatora dla dzieci? 
  Animatora zapewnia dzieciom efektywnie czas, rozrywkę i kulturę. Zadaniem animatora jest wciągnąć dzieci w zabawę, która najczęściej jest podszyta walorem edukacyjnym, twórczym.
  Najczęściej każdy animator ma jakieś swoje mocne strony, czy umiejętności, które wykorzystuje do zabawy z dziećmi. Jedni animatorzy są iluzjonistami i zagłębiają dzieci w tajniki świata magii, inni specjalizują się np. w pokazie gigantycznych baniek mydlanych lub dmuchania i skręcania balonów.
           Za to my w KangurGra uwielbiamy gry planszowe i sportowe. Dlatego nasze animacje dla dzieci oparte są na edukacyjnej zabawie w strefie wielkoformatowych gier podłogowych, po których dzieci mogą skakać i bawić się w najlepsze. A przy tym dzieci ćwiczą i uczą się wspólnie. 

           Jakie cechy powinien mieć dobry animator dla dzieci?
  Jak w każdym zajęciu są pewne cechy i predyspozycje, które są niezbędne do tego, żeby wykonywać daną pracę. Podobnie jest, kiedy wcielamy się w rolę animatora dla dzieci. 

           Animator musi lubić dzieci.
  To najważniejsza cecha dla animatora. Żeby być dobrym animatorem, złapać kontakt z dziećmi, trzeba mieć samemu dobrze wykształcone wewnętrzne dziecko. Wtedy jak równy z równym – dziecko z dzieckiem możemy z nim złapać kontakt i wciągnąć w zabawę. 

           Dowcipność 
  Dobry animator powinien mieć poczucie humoru. Każdy lubi się pośmiać. Śmiech jest zdrowy, śmiech jest fajny. Dzieci uwielbiają się śmiać i żartować. Wtedy zabawa jest po prostu lepsza. 

           Cierpliwość
  Nic tak nie uczy cierpliwości jak dzieci, które bez końca wystawią ją na próbę.
  Żeby pracować z dziećmi trzeb mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości. 

           Kreatywność 
  Animator powinien być bardzo twórczą osobą. Dzieci to wulkany kreatywności, dlatego warto to wykorzystać zabawie. Z dziećmi można malować, lepić, budować, wymyślać, pisać etc.
  Kreatywność w tym bardzo pomaga. 

           Energiczność 
  Dzieci mają masę energii. Żeby być animatorem to trzeba za dziećmi nadążyć. Praktycznie wszystkie zajęcia dla dzieci zaczytają się od zabawa i ćwiczeń, które mają za zadanie spożytkować dużą cześć energii, żeby dzieci mogły się zwyczajnie skupić się na zajęciach.

           Otwartość
  Do zabawy dołączają się różne dzieci. Każde dziecko ma inny charakter i temperament. Zdarzają się dzieci z problemami. Z każdym dzieckiem trzeba znaleźć wspólny język.

           Empatia i życzliwość
  Zrozumienie innych i umiejętność postawienia się w sytuacji kogoś innego to nieceniona umiejętność. Pomaga w pracy nie tylko z dziećmi ale ze wszystkimi ludźmi. Empatia czyni nas prawdziwymi ludźmi. 

           Oprócz wyżej wymienionych cech oczywiście animatora obowiązują wysokie standardy kultury osobistej, punktualność oraz wszystkie te uniwersalne zasady obowiązujące nas wszystkich w pracy.
           Na twarzy animatora dla dzieci zawsze powinien gościć uśmiech, ponieważ uśmiech to jak zaproszenie do zabawy i jasny komunikat dla każdego „lubię Cię”.

           Praca animatora to bardzo wdzięczne zajęcie. Każdy uśmiech dziecka czy spontaniczne przytulenie to ogromna nagroda i pochwała dla animatora za dobrze wykonaną pracę. Dorośli o tym zapominają ale tak naprawdę dzieci potrzebują jedynie uwagi i akceptacji. To w zupełności wystarczy, żeby wciągnąć każde dziecko w wir edukacyjnej zabawy. Jeśli dzieciom poświęci się trochę czasu to bardzo szybko staniesz się ich kompanem zabaw, a dziecko zaprosi Cię do swojego świata. 

           Jeśli potrzebujesz dobrych animatorów. U nas w kangurgra.pl znajdziesz najlepszych animatorów z fantastycznym programem rozrywkowo edukacyjnym dla dzieci w strefie wielkoformatowych gier podłogowych do skakania.


           Zapraszamy do > kontaktu.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (biolog, projektant gier)


  > Zobacz też nasze edukacyjne, eko gry planszowe dla dzieci.
  > Zobacz też serię gier dla dzieci o ekologii “EKOMANIA“.

  Edukacyjna, integracyjna, wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner