Przejdź do treści
Strona główna » Blog » KORONAWIRUS VS GRY PLANSZOWE

KORONAWIRUS VS GRY PLANSZOWE

           Jest początek wiosny. Jeszcze trochę zimno, jeszcze pada. Pogoda jest bardzo chwiejna.
  A na dodatek nie za bardzo można wychodzić, bo panuje pandemia korona wirusa eksportowanego prosto Chin.

           Przedszkola, szkoły są zamknięte. Baseny, kina, figloraje a nawet kawiarnie, pizzerie również pozamykane. Wszystko zamknięte. Trzeba siedzieć domu i jak najmniej wychodzić. 
  Co tu zrobić z tymi naszymi pociechami? Jak uczyć nasze dzieci?
  Wszyscy siedzą teraz w domach i zastanawiają się jak zabić czas.
  A przecież odpowiedź na koronawirusa jest banalnie prosta. GRAĆ! Grać w gry planszowe, w szachy, w karty, nawet w gry komputerowe. Już lepszej wymówki dla takiej rozrywki nigdy nie będzie. Najlepiej wybrać takie gry, które od razu posiadają walor edukacyjny i rozwojowy. I mamy dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu. Tym bardziej, że przecież zostały przez rząd wystosowane wytyczne, aby realizować plan nauczania w warunkach domowych.
  A przecież granie w planszówki to wspaniała forma nauki w bardzo przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

           Granie w gry planszowe, szachy czy karty rozwijają szereg kompetencji u dziecka:
  gry uczą dzieci liczyć,gry uczą dzieci spostrzegawczości,gry uczą dzieci strategicznego myślenia,gry uczą dzieci rozwiązywania problemów,gry uczą dzieci przewidywania,gry uczą dzieci zdrowej, dobrej rywalizacji,gry integrują dzieci

           Można by tak długo wymieniać. Każda gra rozwija różne zdolności i kompetencje, które potem procentują w życiu.

           Czy wiesz, że szachy rozwijają u dziecka pewność siebie a np. Twister lub gra w klasy integrują dziecko sensorycznie. Zwykłe rzucanie kośćmi to doskonała nauka liczenia i czytania diagramów dla przedszkolaków. 

           Wspólnie spędzony czas to dla dzieci i rodziców bezcenny prezent w tych zagonionych czasach. Zamiast narzekać na home offica z dziećmi, zrób sobie przerwę i zagraj w szachy albo
  > Zobacz grę PANDEMIA GRYPY

           A może wspólnie zróbcie własną grę. To będzie prawdziwa, kreatywna przygoda. A potem grajcie i świetnie się bawcie. Bo przecież wspólne granie w gry, to spędzanie razem czasu i doskonała rozrywka jednocześnie. W ten właśnie sposób grając razem buduje się relację z dzieckiem, spędzając razem fajnie czas.

           Nie dajmy się zwariować. Szaleństwo korona wirusa w końcu się skończy. Przyszłość pewnie przyniesie nowe zagrożenia tego rodzaju.
  Ale my się przygotujemy: kilka planszówek pozwoli nam przetrwać w najlepszy sposób – RAZEM.
  > Zobacz też serię gier dla dzieci o ekologii “EKOMANIA“.
  > Zobacz też serię gier DZIECI BEZPIECZNE“.
  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (biolog, projektant gier)

  > Zobacz też serię gier dla dzieci “ZDROWE DZIECI“.

  Edukacyjna, integracyjna wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – PANDEMIA grypy – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o prewencji chorób i zdrowej higienie. Gra wielkoformatowa do nauki, zabawy i ćwiczenia.

  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner