Przejdź do treści
Strona główna » Blog » KODY QR – AKTYWNE LINKI

KODY QR – AKTYWNE LINKI

           Na początek napiszę dlaczego KangurGra to firma kodów QR. 
  Uwielbiamy kody QR, ponieważ są mega wygodne i pomocne jako „analogowe” linki do zastosowania na rozmaite powierzchnie np. na nasze wielkoformatowe gry planszowe albo do instrukcji gier. 

           Kody QR to świetny nośnik informacji. Wystarczy uruchomić aparat w komórce i wycelować na kod QR obiektywem teflonu i tyle. Aplikacja aparatu w prawie każdym smartfonie ma wbudowany czytnik kodów QR. Klikamy w link z kodu QR, który przeniesie nas do odpowiedniego linku (strony w Internecie). To banalnie proste. Nie trzeba nic ręcznie wpisywać w wyszukiwarkę. Po prostu kliknięcie dzieli nas od linku, do którego prowadzi kod QR. To bardzo wygodne i przyjazne rozwiązanie dla użytkownika. 

           Jeszcze kilka lat temu, żeby odczytać taki kod QR trzeba było najpierw ściągnąć oraz zainstalować odpowiednią aplikacje na telefonie. Teraz to już zamierzchłe czasy. Praktycznie każdy smartfon ma teraz w aparacie wbudowany czytnik kodów QR. 

           Przyzwyczailiśmy się do wygody i swoistego rozleniwienia dzięki ogromnemu postępowi cyfryzacji i mediów elektronicznych. Aplikacje i programy wszelkiej maści zastępują nam coraz to nowe zadania. Podobnie stało się z kodami QR, które zawojowały świat i wciąż znajduje się dla nich coraz to nowe zastosowanie. 

           W kodzie QR możemy zapisać cyfry, litery i symbole, adres strony WWW, kod kreskowy, EAN itp. Naprawdę spor rzeczy można zapisać w kodzie QR. 

           Nie chcę Cię zanudzać technicznymi parametrami kodów QR, ich budowy oraz struktury. Dla zwykłego użytkownika to nieistotne informację. 

           Poniżej prezentuje dwie definicje wyczerpujące opis kodów QR. 
  Kod QR (ang. QR Code – Quick Response Code) to kody kreskowe pozwalające na zapisanie dużej ilości danych. Ilość informacji zapisania w jednym kodzie jest zmienna. Daje to ogromną ilość wariantów i wariacji kodu QR co sprawia, że każdy kod jest niepowtarzalny. 

  Kod QR – alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso Wave w 1994 roku. (źródło: Wikipedia) 

           Za to rozpisuję Ci poniżej cechy kodów QR:Kod QR można wygenerować samodzielnie. To banalnie proste. Wystarczy poszukać w Internecie generatora kodów.Kody QR są niepowtarzalne.Korzystanie z kodów QR nie wymaga żadnej licencji, więc każdy może je tworzyć i wykorzystywać za darmo. Niezbędny jest tylko odpowiedni generator. Z definicji kod QR nie ma ograniczonego okresu ważności, a zatem nie może „wygasnąć”.

  (źródło: https://products.aspose.app/barcode/pl/scanqr#/nocamera)Kod QR wcale nie musi być czarnobiały. Może być w dowolnych, wystarczająco skontrastowanych kolorach. 

           KangurGra to firma kodów QR. Uwielbiamy kody QR za wygodę i prostotę. 

  Dodaj do gry swoje LOGO, HERB, kod QR – aktywny link, hasło reklamowe, informację.

  Dodaj do gry XXL logo, herb, kod QR, informacje od KangurGra.pl grafika promocyjna do edukacyjnych gier XXL dla dzieci do nauki, zabawy, skakania i ćwiczenia od KangurGra.pl

           Do naszych gier i produktów oprócz logo, herbu czy adnotacji informacyjnej można również dodać kod QR.

           > Zobacz gry plenerowe XXL dla dzieci do nauki i zabawy.

  Edukacyjna, integracyjna, wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.
  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner