Przejdź do treści
Strona główna » Blog » EKO GRY DO KSZTAŁTOWANI POSTAWY EKOLOGICZNEJ DLA DZIECI

EKO GRY DO KSZTAŁTOWANI POSTAWY EKOLOGICZNEJ DLA DZIECI

  grafika, ilustracja komiksowa - eko gry planszowe dla dzieci do kształtowania postawy ekologicznej - od KangurGra.pl

  Co to są eko gry?

  Właściwe można pod słowami eko gry myśleć w dwóch kategoriach.

  1) Pierwsze znaczenie słowa eko gry to walor edukacyjny gier planszowych i wielkich gier XXL do skakania dla dzieci. To oznacza, że dana gra planszowa lub podłogowa kształtuje właściwą postawę ekologiczną u dziecka. Podczas rozgrywki dziecko uczy się wiedzy o ekologii np. o segregacji śmieci, znaczeniu czystej wody dla planety, przyczynach i skutkach ocieplenia klimatu, źródłach czystej ekologicznej energii itp. W trakcie eko gry planszowej dzieci nabywają wysokiej jakości wiedzę z danego zagadnienia oraz uczą dobrych proekologicznych nawyków, dobrych dla natury i planety. Eko gry utrzymane są w narracji poszanowania przyrody, życia oraz naturalnego porządku świata.

  Oczywiście trudno sobie wyobrazić bardziej sprzyjające warunki do wchłaniania wiedzy niż radość wspólnego grania, śmiech, ruch i integracyjna zabawa. To wszystko oferują eko gry z od KangurGra, które są dostępne, jako wielki format XXL do skakania lub ekologiczna, stolikowa gra planszowa, idealna na prezent czy nagrodę w konkursie.

  W KangurGra mamy całą serię eko gier planszowych poświęconą budowaniu u dzieci młodzieży właściwej postawy proekologicznej.  

  Seria nazywa się > EKOMANIA.

  ilustracja komiksowa - edukacyjna seria gier EKOMANIA od KangurGra.pl

  W serii gier EKOMANIA znajdują się następujące gry ekologiczne dla dzieci.


  gra Ekomania segregacja śmieci (już w ofercie)
  gra Ekomania czyste powietrze (już w ofercie)
  gra Ekomania czysta woda (już w ofercie)
  gra Ekomania czysta energia (już w ofercie)
  gra Ekomania ocieplenie klimatu (już w ofercie)
  > gra CHIŃCZYK segregacja śmieci (już w ofercie)

  Wsparcie i rozwój dla serii eko gier EKOMANIA to > seria gier POLSKIE ZWIERZĘTA, która pokazuje bogactwo naszej rodzimej przyrody, bioróżnorodność Polski oraz kruchość ekosystemów i wymieranie gatunków pod ochroną.

  > Zobacz też serię gier “POLSKIE ZWIERZĘTA.

  Edukacyjna seria gier planszowych dla dzieci, do nauki, zabawy, i ćwiczenia – POLSKIE ZWIERZĘTA – gry giga wielkiego formatu od KangurGra.pl Gry edukacyjne do nauki o zwierzętach Polski i gatunkach chronionych. Gry XXL do nauki, zabawy, skakania i ćwiczenia. Edukacyjne, integracyjne wielkie gry super dużego formatu XXL dla dzieci.

  Każda eko gra planszowa z serii gier > EKOMANIA porusza ważny i palący temat ekologiczny: segregację śmieci, czystą wodę, czyste powietrze, czystą energię, ocieplenie klimatu.

  Wszystkie gry razem z > serii EKOMNIA tworzą jedną spójną ekologiczną narrację, że natura i otaczający nas świat są szalenie ważne i trzeba o nie dbać, choćby za pomocą małych codziennych wyborów i zdrowych eko nawyków.   

  2) Drugie znaczenie słowa eko gry to rodzaj materiałów z jakich gra została wykonana i kultura ekologicznej produkcji eko gry.
  Drugie znaczenie słowa eko gra odpowiada na pytanie: czy gra została wyprodukowana w duchu eko?

  Poniżej możesz przeczytać jak my w KangurGra podchodzimy do kwestii ekologicznej kultury produkcji gier.

  > Przeczytaj artykuł w jaki sposób KangurGra jest EKO. 

  grafika komiksowa z kangurem - gry planszowe od KangurGra są ekologczne - od KangurGra.pl

  Jeśli temat ekologii jest Ci bliski i chciałbyś wesprzeć rozwój dzieci i młodzieży o nowe, atrakcyjne formy edukacji to zapraszamy do > sklepu KangurGra oraz po świeżą dawkę eko wiedzy na naszym > BLOGu.

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (projektant gier, ilustrator komiksowy, biolog)

  > Poznaj eko gry wielkiego formatu dla dzieci z serii EKOMANIA

  Edukacyjna, integracyjna wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA segregacja – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki segregacji śmieci.
  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner