Przejdź do treści
Strona główna » Blog » DLACZEGO GRY PLANSZOWE SĄ MODNE?

DLACZEGO GRY PLANSZOWE SĄ MODNE?

  gry planszowe

           Skąd taka wielka moda na klasyczne gry planszowe?

           Żyjemy w czasach gdzie nieustannie otacza nas elektronika a dostęp do informacji i urządzeń mobilnych jest absolutnie nieograniczony. Dzieciaki grają nagminnie w gry mobilne, zaś dorośli przez komórkę pracują nawet na wakacjach. Oczywiście jest to naturalny postęp technologiczny.

           Jednak kto z Nas nie widział niepokojącego obrazka, grupy dzieci, młodzieży w milczeniu siedzących razem z smartfonami w rękach. Niby razem a samotni osobno – nie ma interakcji między rówieśnikami. Jest tylko sztuczny, bezosobowy świat telefonów i Internetu, który oddziela ludzi murem od prawdziwej relacji.

  Pedagodzy dostrzegli problem i alarmują rodziców, żeby więcej czasu poświęcać dzieciom. Zapewniać pociechom rozrywkę intelektualną i ruch. Po prostu być razem tu i teraz. 

           A gdzie ta zwykła radość, którą daje wspólny kontakt i rozmowa? 
           A gdzie radosny śmiech i poczucie przynależności do rodziny i przyjaciół – bycie razem tu i teraz?
  Ludzie zaczęli tęsknić za zwykłym kontaktem. Za prostą rozrywką, klasyczną grą, dzięki której można wspólnie spędzić czas a przy okazji czegoś nauczyć swojej pociechy. 

           Właśnie ten przesyt technologią, tymi wiecznie jarzącymi się ekranami i ekranikami telewizorów, monitorów i komórek, przez które nie można długo zasnąć, zrodziła się tęsknota do klasycznych, staromodnych gier planszowych. Pojawił się sentyment do gier gdzie od wygrania, ważniejsze jest, żeby razem spędzić czas, pośmiać się, zbudować i pogłębić relacje z rodzicem i dzieckiem. Kiedy taka gra planszowa posiada jeszcze walor edukacyjny dla dziecka, to jest bardzo dobrze i efektywnie spędzony czas dla wszystkich. 
  Dlatego właśnie klasyczne gry planszowe są takie popularne i trendy. 

           Dlatego zachęcamy gorąco: odstawmy na chwilę telefony i komputery. Weźmy kości do gry i sprawmy sobie i dzieciom masę radości. Gry planszowe mają magiczną moc przenosząc dorosłych do zapominanych światów z dzieciństwa. Zagrajmy razem. 🙂

  autor: mgr inż. Krzysztof Czachura

  (biolog, projektant gier)

           > Zobacz gry mega wielkiego formatu XXL dla dzieci do nauki i zabawy.

  Edukacyjna, integracyjna, wielka gra planszowa super dużego formatu dla dzieci. Edukacyjna gra planszowa XXL dla dzieci, do nauki, zabawy, i skakania – EKOMANIA czysta energia – gra super wielkiego formatu od KangurGra.pl Gra edukacyjna do nauki o odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.
  WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner