Przejdź do treści
Strona główna » ANIMACJE W STREFIE GIER XXL

ANIMACJE W STREFIE GIER XXL

SPRAWDŹ!

Realizujemy animacje i edukacyjne zajęcia rozrywkowe dla dzieci w strefach edu gier XXL do skakania, nauki i zabawy. Mamy moc zapytań i zaproszeń do realizacji stref gier plenerowych i ogrodowych dla dzieci. Bardzo często zapraszają nas szkoły, przedszkola, gminy, organizatorzy pikników rodzinnych, targów i eventów jako animatorów z mobilnymi edu grami do skakania i nauki. Jeśli chcesz, abyśmy zorganizowali oryginalne atrakcje dla dzieci na Twojej imprezie to zapraszamy do kontaktu. Zajęcia w strefie gier wyceniamy indywidualnie.

Strefa gier wielkoformatowych to miejsce gdzie można zagrać w różne gry edukacyjne, ruchowe, podwórkowe. W mega strefie gier wielkoformatowych znajdują się zarówno gry o konkretnej tematyce np. bezpieczeństwa, ekologii, zdrowia i higieny, polskiej przyrody jak również klasyczne gry korytarzowe, podwórkowe, ogrodowe z naszego dzieciństwa.

Wyobraź sobie, że jesteś na świeżym powietrzu; na plaży, na łące albo na boisku szkolnym. Wyobraź sobie, że skaczesz po gigantycznych grach planszowych. Wcielasz się aktywnie w postać pionka. Na grach są eko przeszkody do przeskakiwania, zadania i ćwiczenia do wykonania. Rzucasz wielkimi, miękkimi kośćmi i bawisz się z dziećmi w najlepsze. Możesz zagrać w najlepsze gry podwórkowe jak klasy, stópki, kalkulator, rzucanie do celu, JENGA etc. Możesz również grać w edukacyjne gry tematyczne i plenerowe. Możesz grać w co tylko chcesz, ucząc i bawiąc się przy tym w najlepsze.

 Czy brzmi to jak super zabawa dla dzieci? Na tym właśnie polega idea strefy gier XXL – na nauce przez dobrą zabawę i ruch w przyjaznej bezpiecznej przestrzeni.

Strefa gier to arena edukacji i rozrywki, gdzie mogą bawić się całe rodziny na pikniku, klasa w szkole czy grupa przedszkolaków na zajęciach dydaktycznych. Strefa edu gier XXL świetny pomysł na super atrakcje na dzień dziecka lub zakończenie roku szkolnego albo imprezę, piknik rodzinny.


To zależy do jakiej strefy gier. Oto kilka przykładów zastosowania strefy gier XXL w praktyce.

         Mała strefa gier

Jeśli strefa składa się z samych gier podwórkowych, korytarzowych to każde dziecko powinno sobie dobrze poradzić z rozgrywką. W dobie smartfonów i wszechogarniającego Internetu dzieci mniej znają klasyczne gry podwórkowe, w które kiedyś grało się z rówieśnikami pod blokiem, pod trzepakiem na dywany. W takiej sytuacji warto aby, ktoś pokazał jak gra się w daną grę. Mini strefa gier świetnie sprawdza się w sytuacji kiedy Mistrz Gry (np. Strażnik Miejski, Policjant) idzie do przedszkola na lekcję tematyczną o bezpieczeństwie.

Jedna grupa dzieci gra wspólnie w gry podwórkowe a druga część dzieci gra ze Strażnikiem Miejskim np. > w wielkoformatową grę BEZPIECZNI NA DRODZE.
Po 15 minutach następuje zmiana. To doskonały sposób na godzinne, tematyczne zajęcia w szkole czy przedszkolu dla najmłodszych dzieci.

         Strefa gier na pikniku rodzinnym

Na otwartym evencie dla rodzin, czy mieszkańców gminy strefa gier jest do dyspozycji dla każdego. Mistrz Gry pomaga dzieciom i rodzicom w rozgrywce i zachęca do edukacyjnej zabawy. Każdy może przyjść pograć w gry plenerowe i ogrodowe. Można nawet w trakcie zabawy wygrać nagrody. Przy większych strefach gier z edukacyjnymi grami autorskimi warto mieć Mistrzów Gry, którzy wytłumaczą zasady gry, poprowadzą rozgrywkę i uatrakcyjnią gry i zabawy.

Często realizujemy strefy gier w szkołach i dostajemy pod animacje kilka grup dzieci np. jedna grupa dzieci na godzinę czasu. W tym czasie bawimy się dziećmi w składzie 2 Mistrzów Gry i prowadzimy program ustalony ze szkołą. Przede wszystkim dzieci mają masę energii, którą na początek pożytkujemy w postaci rozgrzewki oraz gier i zabaw ruchowych. Druga cześć zajęć to omówienie wszystkich gier i pokazanie dzieciom jak grać. Gramy z dziećmi we wszystkie gry i prowadzimy zabawy. Taka godzina w strefie gier to dla dzieci ekscytująca zabawa, w trakcie której czegoś się nauczą, nabędą przydatną wiedzę.

Ogólna konkluzja jest taka, że w strefie gier warto mieć Mistrza Gry, który odpowiednio zapewni dzieciom czas, wytłumaczy zasady gry i będzie nadzorował rozgrywkę. Dobry Mistrz Gry to połowa sukcesu strefy gier. Nasi animatorzy są do dyspozycji w strefie gier XXL.

Zamów naszą ekipę sprawdzonych i profesjonalnych animatorów czasu wolnego, którzy jako mistrzowie gry zorganizują dzieciom fantastyczną edukacyjną zabawę i zajęcia ruchowo – sportowe.


WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner